top of page
Premium Araç Satış ve Müşteri Deneyimi Geliştirme Eğitim Programı

Günümüzde otomotiv müşterisinin davranışı da dijitalin hayatımıza girmesiyle çok değişti.  Araç satın almak isteyen bir müşterinin ortalama bayi mekanını ziyaret sayısı yarı yarıya düşmüş durumda. Müşteri artık araçla ilgili bilgi almak için showroom ziyareti yapmıyor ve çok bilgili olarak araç bayilerini ziyarete gidiyor. %80'in üzerinde potansiyel müşteri, ön araştırma yapmadan bayi ziyareti yapmıyor. 

Satınalma sürecinde bilgi alma aşamasındaki tüm bu değişimlere rağmen, karar aşamasında ise %79'luk bir oranla bayi deneyimi ve test sürüşü eşit öncelikle 2 önemli etken olmayı sürdüyor. Burada karşımıza çıkan problem, neredeyse otomotivin tarihi kadar eski olmasına rağmen bayi deneyiminde çok fazla değişim olmaması. Özellikle farklı sınıflarda araç satan markalarda, veya farklı markaları bir arada satan firmalarda premium müşteri'nin alışık olduğu tamamen farklı müşteri deneyimi beklentilerine karşılık, araçlar müşteri deneyiminden uzak ve premium algısını bozacak şekilde satılmaya çalışılıyor. 

Experientia olarak biz de hazırladığımız yeni programla markaların premium ve lüks segmette müşteri deneyimini artırmayı, müşteriyle doğru ve alışık olduğu bir şekilde iletişim kurulmasına yardım etmeyi ve karar aşamasında en önemli 2 faktör olan bayi deneyimi ve test sürüşünü nasıl müşteriyi satınalma kararı verecek şekilde iyileştirmeyi hedeflemekteyiz. Çünkü inanıyoruz ki, müşteriyi showroom kapısına getirebileceğimiz süreç çok daha standart, üzerinde çalışılmış ve müşteriye aynı mesajı veririken, showroom'da insan faktörünün de etkisiyle marka danışmanları tarafından çok farklı deneyimler sunulmaktadır. Bu deneyim sırasında, premium segmentte yapılmaması gereken bir çok hataya rastlıyoruz. Fiyat konuşmaktan müşteriyi karşılamaya kadar tüm süreci detaylı olarak analiz ettiğimiz bu program, markaların satışlarında önemli artışlar hedeflemekte ve eğitim sonrası da bunu takip etmektedir. 

Eğitim tanıtım broşürünü buradan indirebilirsiniz!

Detalı bilgi için iletişim sayfamızdan veya eposta adresimden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

bottom of page